Gürcistan Hippileri

Sürekli olan olmanın sarhoşluğunu bilir misin?
Ya da olduğunu bildiğinin nasıl oluşunu?
Veya bene doldurduğun ben, boş bir ben olabilir mi?
Yani boş kap su alır mı?

ÜLÜZYON diye kapıyı açtı Boudha ve dedi ki ben yoktur. (Nokta)
Bunu anlamak nasıl olabilir? Bunu anladım cümlesi dahi gizli özne ‘ben’ i içerir. Dillere sıkıştıramayacağımız bir ben yoksunluğundan bahseder Boudha. Ben yoktur. Sora Gelir Carl jung arketipler ile kalıplaşmış ve bilinç altında sembolleşmiş tiplerin kişiliğin temeli olduğundan sonra Psikanalitik çocukluk dönemi aile etkileşiminin kişiliği oluşturduğundan. Çakra sistemi vücuttaki enerji merkezlerinin kişilik oluşumunun hem nedeni ve hem sonucu olduğundan sonra …. Şu ve bu ve o Hepsi bir bakış açısıyla beni tanımlamaya kalkmıştır. Bu bir kum saatindeki kumun saati anlamasına benzer. Kendi yoksunluğuna var olduğuna kanıtlama çabası bir ömür sürecek bir gerilim filmi gibidir.

Olmadığın bir yerde olduğunu kamera kayıtlarından gördüğünü düşün. Büyük bir hırsızlık, banka soygunu… Kamera kayıtlarında sen, parmak izlerinde SEN. Wow. Sürekli mikro çapta bu deneyimi kişilik kendine oluşturur. Olmayanı sana oymuş gibi gösterir ve SEN (tabi varsa öyle bir şey ) Bunu kokmuş bir geyirme kokusunun nedeni gibi yaşarsın.

Tamam da bunların Gürcistan’la alakası nedir? Neredeyim ben ? sorusunu sorduğumda tekrar zihnimde olduğumu fark ettiğim Gürcistan’da kişiliğim tutunduğu dalları bırakmıştı ve sürekli olmamanın sarhoşluğu içindeydi. Kısmen eline mikrofonu aldı ve yok oldu yani oydu. İyi seyirler.

You May Also Like

Hindistan Dervişlere (Sadhu)

Dogaclama (improvisation) Salıncak

Bulut Geçti – Chusaq

Nepal Himalaya’da Tanrı Misafiri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir